AKTUALIZACJA: w związku z obostrzeniami związanymi z epidemią koronawirusa, które weszły w życie 15 marca, odwołane zostały wszystkie wydarzenia dodatkowe, w tym pokazy plenerowe i spacery edukacyjne. Więcej informacji znajduje się na stronie Ogrodu Botanicznego oraz stronie Wydziału Biologii.

Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na otwarcie sezonu, które odbędzie się  21 marca o godz. 10.00. W tym roku dla zwiedzających zostaną otwarte ogrodowe szklarnie. Otwarcie Ogrodu Botanicznego UW przypada w pierwszy dzień wiosny.

Do udziału w wydarzeniach uprawnia bilet wstępu do Ogrodu Botanicznego oraz wcześniejsze potwierdzenie zgłoszenia. Tego dnia wyjątkowo obowiązują bilety codzienne w cenie 12 zł (normalny) i 6 zł (ulgowy) dostępne w Kasie Głównej od strony dziedzińca.

Ogród i szklarnie są dostępne w godz. 10.00 – 18.00. Kasa Ogrodu jest czynna godzinę krócej.

Więcej informacji znajduje się na stronie Ogrodu Botanicznego.