27 września, po trwającym trzy lata remoncie, zostanie otwarty Gmach Audytoryjny. Od października w odrestaurowanym budynku będą mieli zajęcia studenci Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych.

W środku przeprowadzono generalne prace budowlane, m.in. wykonano stropy, ściany, wstawiono nowe okna, drzwi, wymieniono instalacje elektryczne i sanitarne. Przywrócono pierwotny układ wnętrz z dwiema klatkami schodowymi w narożnikach budynku. Odnowiono elewację budynku. Kolor brązowy elewacji został zastąpiony przez jasną szarość, wybraną przez warszawskiego konserwatora zabytków. Zlikwidowano wszystkie wtórne dobudówki i przywrócono pierwotny klasycystyczny wygląd gmachu.

Gmach Audytoryjny składa się z pięciu kondygnacji. Na samym dole, w podpiwniczeniu w części środkowej, wybudowano multimedialną pracownię oraz pracownię badań fokusowych – wyposażoną m.in. w lustro weneckie zapewniające bezpośredni podgląd przebiegu badań. Na tym piętrze studenci i pracownicy wydziału będą mogli korzystać z kafeterii. Na parterze znajduje się punkt przeznaczony do obsługi studentów. Na pierwszym i drugim piętrze są pomieszczenia dla władz wydziału i pracowników administracji. Studenci będą mieli zajęcia na drugim piętrze – w dwóch salach seminaryjnych – oraz na trzecim piętrze, gdzie jest siedem sal dydaktycznych. Na poddaszu mieszczą się gabinety naukowe i pomieszczenia techniczne.

Uroczystość rozpocznie się o godz. 15.30.