W Noc Muzeów Muzeum Sztuki Nowoczesnej wraz z Biblioteką Uniwersytecką na 200-lecie Gabinetu Rycin przygotowały wspólnie wystawę „Czym jest Oświecenie?”. Ekspozycja prezentuje rysunki i ryciny ze zbioru króla Stanisława Augusta i Stanisława Kostki Potockiego oraz interpretacje tych zbiorów, wykonane przez współczesnych artystów. Ekspozycja znajduje się w Muzeum nad Wisłą (Wybrzeże Kościuszkowskie 22), można ją będzie oglądać od godz. 11.00 do 2.00 w nocy.

W Bibliotece Uniwersyteckiej (Dobra 56/66) równolegle odbędą się m.in. pokazy obiektów ze zbiorów specjalnych, pokaz książek i map XVIII-wiecznych, zwiedzanie Gabinetu Rycin czy gabinetu Dokumentów Życia Społecznego, a także wizyta w pawilonie herbacianym.

Program (pdf)