Dwa czerwcowe weekendy na Uniwersytecie upłyną pod hasłem „Odkryj UW!”. Najpierw dla wszystkich ciekawych nauki otworzy się kampus główny (4 i 5 czerwca), a dwa tygodnie później kampus Ochota (18 i 19 czerwca).

4 czerwca o 18.45 rozpocznie się „Noc naukowa dla każdego”. Na kampusie głównym (Krakowskie Przedmieście 26/28) przygotowano 65 wykładów, które potrwają do godz. 23.

Będą lekcje pokazowe języka czeskiego, japońskiego czy tureckiego. Wykładowcy Uniwersytetu opowiedzą m.in. o obserwacjach satelitarnych, imperium osmańskim w czasach rządów Sulejmana Wspaniałego, perskiej sztuce uprzejmości, stylizacji językowej w „Samych swoich” czy kryminologii i kryminalistyce w wielkim mieście.

5 czerwca o godz. 12.00 rozpocznie się Piknik Rodzinny, na który przygotowano wiele popularnonaukowych atrakcji. Będzie można zobaczyć prezentacje misji archeologicznych i dowiedzieć się, jak wygląda dzień archeologa na misji, nauczyć się pisać i mówić po chiński, odwiedzić gabinet logopedyczny dla dzieci albo wybrać się na spacer varsavianistyczny.

Dwa tygodnie później, 18 i 19 czerwca, będzie można odkryć UW na kampusie Ochota.

Więcej informacji.