Rektorzy Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego i Szkoły Głównej Handlowej zapraszają na obchody 100. rocznicy powstania Legii Akademickiej. W programie wydarzenia znajduje się m.in. zgromadzenie rektorów, weteranów i gości przy tablicy pamiątkowej Legii Akademickiej.

Uroczystość rozpocznie się 6 listopada o godz. 12.00 przy tablicy poświęconej Legii Akademickiej na kampusie głównym UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28).

Legia Akademicka to ochotnicza organizacja wojskowa, którą utworzyli studenci uczelni warszawskich. Członkami formacji byli również uczniowie najstarszych klas gimnazjalnych. Jej historia zaczęła się na kampusie uniwersyteckim przy Krakowskim Przedmieściu, gdzie gromadzili się ochotnicy, którzy stworzyli komitet akademicki organizujący pobór do Legii.