Wyzwania stojące przed pracodawcami w kontekście zmian technologicznych, problemów demograficznych oraz ogólnoświatowej walki o talenty to tematy, które zostaną omówione podczas ogólnopolskiej konferencji „Nowy Ład – szanse i zagrożenia dla polskich pracodawców”. W trakcie spotkań zostanie dokonana próba oceny, w jakim zakresie program Nowy Ład może pomóc w ich sprostaniu.

W dyskusji wezmą udział przedstawiciele administracji państwowej, świata nauki oraz biznesu, m.in: dr Ewa Flaszyńska z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii, prof. Gertruda Uścińska z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Beata Glinka z Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz prof. Krzysztof Stefański z Uniwersytetu Łódzkiego oraz C&C Chakowski & Ciszek.

Konferencja odbędzie się online 27 maja, rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10. Osoby zainteresowane wzięciem udziału w wydarzeniu powinny wcześniej zarejestrować się na stronie https://www.newdeal.com.pl/

Konferencja „Nowy Ład – szanse i zagrożenia dla polskich przedsiębiorców” będzie zorganizowana z czterech paneli tematycznych:

• Panel I – Automatyzacja, robotyzacja i sztuczna inteligencja a problematyka zatrudnienia.
  • Panel II – Koszty zatrudnienia w Nowym Ładzie – ubezpieczenia i podatki.
  • Panel III – Oczekiwania i możliwości w zakresie pozyskiwania wysoko wyspecjalizowanego personelu z zagranicy – w szczególności w branży medycznej, biotechnologicznej, produkcyjnej.
  • Panel IV – Cyfryzacja procesów zatrudnienia – praca zdalna, elektronizacja dokumentacji.

Szczegółowy program konferencji.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Przedsiębiorczości Wydziału Zarządzania UW oraz kancelaria C&C Chakowski & Ciszek.