Muzeum Uniwersytetu Warszawskiego zaprasza na Noc Muzeów 19 maja. W środku czekają na zwiedzających nie tylko piękne pałacowe wnętrza i stała wystawa (na co dzień dostępna w dni robocze), ale także wystawa okolicznościowa i dodatkowe atrakcje – mierzenie strojów uniwersyteckich niczym z XIX wieku, wspólne kolorowanie, muzyka i upominki.

W programie m.in.:

• wystawa stała „Orzeł i pięć gwiazd Uniwersytetu”,
  • wystawa z okazji Nocy Muzeów „Zza oceanu i z domowego archiwum: nabytki Muzeum UW”,
  • pamiątkowe zdjęcia w todze profesorskiej lub w kurtce studenta uszytych według XIX-wiecznych wzorów,
  • kopiowanie dzieł sztuki – dla każdego rysownika w prezencie kolorUWanki uniwersyteckie,
  • loteria z nagrodami.

Początek Nocy Muzeów z Muzeum UW 19 maja o godz. 19 w pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu 32.

www.muzeum.uw.edu.pl