W tym roku dla uczestników „Nocy Biologów” zaplanowano 31 wykładów, 53 warsztaty i laboratoria oraz 18 interaktywnych stoisk. Uczestnicy wydarzenia będą mogli m.in.: dowiedzieć się jak kofeina wpływa na życie człowieka, czym to są kamienne dzieci, obejrzeć bicie serca dafni czy też założyć hodowle in vitro z roślin z supermarketu.

W „Nocy Biologów” oprócz pracowników Wydziału Biologii UW, zaprezentują się też naukowcy z Wydziału Fizyki UW, BioCentrum Edukacji Naukowej oraz Centrum Nauki Kopernik.

Wydarzenie odbędzie się 15 stycznia o godz. 16.15 na Wydziale Biologii UW przy ulicy Miecznikowej 1. Warsztaty „Nocy Biologów” rozpoczną się o godz. 14.00 w Ogrodzie Botanicznym przy Alejach Ujazdowskich 4.

www.nocbiologow.pl