Pracownia Semiotyki Kultury Europy Środkowo-Wschodniej, Katedra Studiów Interkulturowych Europy Środkowo-Wschodniej, Wydział Lingwistyki Stosowanej organizują seminarium naukowe pt. „Namysł nad Turcją –  od polityki wewnętrznej i zagranicznej do literatury”.

W programie seminarium:

• dr Karol Bieniek (Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie) – „<Nowa Turcja> Recepa Tayyipa Erdoğana – polityka wewnętrzna i zagraniczna”,
  • dr Konrad Zasztowt (Uniwersytet Warszawski) – „Ruch eurazjatycki w Turcji i jego związki z Rosją”,
  • dr Olga Lesicka (Uniwersytet Warszawski) – „Dwie powieści Orhana Pamuka – o starym i nowym Stambule oczami jego mieszkańców”.

Moderator: dr Robert Boroch (Uniwersytet Warszawski).

Seminarium odbędzie się 6 czerwca o godz. 11.00 w sali 306 Wydziału Lingwistyki Stosowanej UW przy ul. Szturmowej 4 na Służewie.