13 maja w godz. 10-14 odbędzie się szkolenie „Mobbing i inne zachowania negatywne na uczelni”, którego organizatorem jest Centrum Pozasądowego Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa i Administracji UW.

Podczas szkolenia zostaną poruszone takie tematy jak:

• Zachowania negatywne, skąd i co o nich wiemy?
  • Rola mikroagresji w powstawaniu przemocy systemowej.
  • Dyskryminacja i nierówne traktowanie.
  • Rozwój umiejętności identyfikowania zjawiska mobbingu.
  • Prewencja mobbingu w sytuacji konfliktowej.

Szkolenie poprowadzi Dominika Sadowska – prawniczka, mediatorka, specjalizuje się w prawie i politykach antydyskryminacyjnych. Polska doradczyni przedakcesyjna w zakresie prawa i standardów antydyskryminacyjnych, autorka Krajowego programu przeciwdziałania dyskryminacji rasowej, ksenofobii i związanej z nimi nietolerancji i raportów Polski z realizacji konwencji antydyskryminacyjnych do organów traktatowych ONZ. Zajmuje się partycypacją  społeczną w strategiach przeciwdziałania zachowaniom negatywnym na poziomie przedsiębiorstw, miast  i metropolii.

Więcej informacji znajduje się tutaj.