Trzy otwarte wykłady organizowane są w ramach projektów Brainview (Horyzont 2020) oraz Beethoven (NCN) realizowanych na Wydziale Psychologii przez zespoły: Neurocognitive Development Lab – BabylabUW oraz Human Interactivity and Language Lab.

Wykłady dotyczą systemów automatycznego rozpoznawania mimicznej ekspresji emocjonalnej u dzieci (dr Harriet Oster, współtwórczyni systemu FACS) oraz podejścia nieliniowych systemów dynamicznych do badania rozwoju neuropoznawczego (dr Anne Warlamount oraz dr Rick Dale).

Wykład 1 – Kampus Ochota – 1 czerwca, godz. 18.00-19.00
dr Harriet Oster, New York University, USA; „Face readers – on the automatic detection of facial expressions in children”; Centrum Nauk Biologiczno-Chemicznych, Aula C, ul. Żwirki i Wigury 101

Wykład 2 – Wydział Psychologii – 6 czerwca, godz. 11.30-12.30
dr Anne Warlaumont, University of California, Merced, USA; „Vocal communication development in infancy: Social rewards & exploration dynamics”; Wydział Psychologii, sala 408, ul. Stawki 5/7