Wydział Biologii UW zaprasza na Międzynarodowy Dzień Darwina. To wydarzenie popularnonaukowe mające na celu promocję nauki, racjonalizmu i biologii ewolucyjnej. Dla młodzieży i dorosłych przygotowano cztery wykłady przybliżające problem powstawania gatunków oraz przeludnienia na Ziemi.

Natomiast dzieci w wieku 3-12 lat mogą wziąć udział w wykładach i warsztatach, na których poznają sekrety mrówek, niezwykły świat grzybów i bakterii oraz mieszkańców wysp Galapagos. Będzie można również obejrzeć krótkie filmy animowane o ewolucji oraz zagrać w gry planszowe o tematyce przyrodniczej. Wśród uczestników zostaną rozlosowane nagrody książkowe i darmowe bilety na film „Galapagos”.

Spotkania odbędą się 21 lutego w godz. od 10.00 do 16.00 na Wydziale Biologii (ul. Miecznikowa 1).