13 stycznia (piątek) o godz. 9.00 w foyer Pałacu Kazimierzowskiego rozpocznie się dwudniowe międzynarodowe sympozjum poświęcone prof. Janowi Łukasiewiczowi, jednemu z najwybitniejszych logików i filozofów XX wieku, twórcy logiki trójwartościowej, byłemu rektorowi Uniwersytetu Warszawskiego i ministrowi w rządzie Ignacego Paderewskiego. Uroczysta inauguracja sympozjum zakończy się złożeniem kwiatów na grobie prof. Jana Łukasiewicza na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie.

Zaplanowane w ramach wydarzenia sesje realizowane będą hybrydowo: stacjonarnie w Pałacu Kazimierzowskim na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28 oraz zdalnie za pośrednictwem platformy Zoom.

Sympozjum jest organizowane w ramach Światowego Dnia Logiki i jest jednocześnie połączone z oficjalnym zamknięciem wystawy przedstawiającej działalność prof. Jana Łukasiewicza na Uniwersytecie Warszawskim.

Wydarzenie prowadzone będzie w języku angielskim w formie hybrydowej. Osoby zainteresowane udziałem w sympozjum mogą uczestniczyć w nim za pośrednictwem platformy Zoom.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie Lukasiewicz Symposium >>