„Poland and the Turkic World” to tytuł międzynarodowej konferencji zorganizowanej przez Zakład Turkologii i Ludów Azji Środkowej Wydziału Orientalistycznego UW we współpracy m.in. z ambasadami Azerbejdżanu, Kazachstanu i Turcji w Polsce.

Tematem konferencji będą zagadnienia związane z historią oraz kulturą Polski, Azerbejdżanu, Kazachstanu i Turcji.

Otwarcie wydarzenia odbędzie się 20 października o godz. 9.00 w budynku UW (sala 1.110) przy ul. Dobrej 55.

Konferencja jest częścią obchodów stulecia Republiki Turcji, stulecia umowy o współpracy między Polską a Turcją oraz 150. rocznicy utworzenia Narodowego Teatru w Azerbejdżanie.

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie Wydziału Orientalistycznego UW >>