„Mongolia and the Mongols: Past and Present” to tytuł konferencji organizowanej z okazji 65 rocznicy ustanowienia stosunków dyplomatycznych między Polską a Mongolią.

Podczas spotkania zaprezentowane zostaną referaty o kulturze, historii, religii, polityce i języku Mongołów. Weźmie w nim udział ponad 50 badaczy z 10 krajów, m.in. Rosji, USA, Japonii czy Czech. Uniwersytet Warszawski reprezentować będą: prof. Piotr Taracha, dr hab. Jerzy Tulisow, dr Kamila Stanek, dr Jan Rogala, Byamba Ragchaa, Joanna Dolińska, Paweł Szczap.

Spotkanie organizuje Sekcja Ludów Azji Środkowej Wydziału Orientalistycznego UW przy współpracy z ambasadą Mongolii w Warszawie.

Konferencja odbędzie się w dniach 23-24 listopada w sali im. Brudzińskiego w Pałacu Kazimierzowskim przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.