Wywiad rzeka z prof. Adamem Strzemboszem to pozycja dla każdego, kto chce zrozumieć głęboki spór polityczno-prawny, który podzielił dziś Polskę na pół. Nie bez powodu prof. Strzembosz, pierwszy prezes Sądu Najwyższego w latach 1990-1998, w ostatnich miesiącach stał się najważniejszym autorytetem protestujących w obronie niezawisłości sądów i trójpodziału władzy.

Wywiad z prof. Adamem Strzemboszem „Między prawem i sprawiedliwością” przeprowadził Stanisław Zakroczymski (student IV roku WPiA UW).

O książce – z udziałem autorów – rozmawiać będą:

• prof. Andrzej Friszke, Instytut Studiów Politycznych PAN,
  • prof. Marcin Matczak, Wydział Prawa i Administracji UW.

Spotkanie poprowadzi Zbigniew Nosowski, redaktor naczelny kwartalnika „Więź”. Podczas spotkania będzie możliwość kupienia książki, a po dyskusji – uzyskania autografu od autorów. Wstęp wolny.

Wydarzenie odbędzie się 27 października o godz. 18 w auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.