20 maja (piątek) odbędzie się druga edycja Miasteczka na Styku Kultur – Cultural Hot Spot UW. Jest to największe wielokulturowe wydarzenie na UW, organizowane przez Samorząd Studentów, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu, Welcome Point oraz Samorząd Studentów Wydziału Orientalistycznego.

Miasteczko będzie dostępne na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 20 maja w godzinach 11.00–18.00.

Organizatorzy przygotowują cztery strefy poświęcone tematom wielokulturowości:

1) Strefa Kultur – stanowiska z atrakcjami i informacjami na temat różnych kultur;

2) scena, na której będzie można obejrzeć wielokulturowe występy muzyczne, taneczne oraz pokazy sztuk walki;

3) Strefa Foodtrucków – dania z różnych zakątków świata;

4) Sala Kolumnowa, w której będą odbywać się wykłady i panele dyskusyjne z gośćmi, m.in. Ireną Wóycicką czy Thomasem Castrelem.

Szczegółowe informacje o Miasteczku na Styku Kultur są dostępne na stronie wydarzenia na Facebooku.