Zwrot relacyjny, który promuje interdyscyplinarność w badaniach naukowych, odzwierciedla jednocześnie dążenie do innowacyjnej przebudowy wielu dyscyplin naukowych. Na czele tego nurtu znajduje się współczesna socjologia relacyjna. Program socjologii relacyjnej wciąż się kształtuje, stając się często przedmiotem dyskusji.

Celem międzynarodowej konferencji „Methodology of Relational Sociology. Approaches and Analyses” jest refleksja nad różnymi podejściami relacyjnymi i modelami analizy relacyjnej. Poszukiwane będą odpowiedzi na dwa podstawowe pytania:

• czy istnieją podstawy metodologicznej jedności socjologii relacyjnej, pomimo różnorodności podejść?
  • czy socjologia relacyjna tworzy nowy paradygmat?

Wydarzenie odbędzie się od 14 do 15 marca 2022 roku w Bibliotece Uniwersyteckiej w Warszawie (ul. Dobra 56/66, s. 256).

Konferencja jest organizowana przez Wydział Socjologii UW w ramach projektu „Social Space, Fields and Relationality in Contemporary and Historical Social Analysis. Research Network”, finansowanego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA).

Szczegółowe informacje >>