2 grudnia na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się ogólnopolska konferencja historyczno-naukowa pn. „MAKRO-kierunki w MIKRO-biologii”.

Konferencja organizowana jest z okazji 70 lat działalności Oddziału Warszawskiego Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów, który od trzech lat ma swoją siedzibę w Instytucie Mikrobiologii Wydziału Biologii UW.

W trakcie konferencji odbędą się dwie sesje: historyczna i naukowa. W sesji historycznej wspominani będą założyciele i animatorzy Oddziału. Sesja naukowa przybliży osiągnięcia współczesnej mikrobiologii.

Konferencja odbędzie się 2 grudnia o godz. 11.00 (rejestracja uczestników od godz. 10.30) w Auli Głównej (sala 9B) Wydziału Biologii UW (ul. I. Miecznikowa 1).

Wstęp na część wykładową jest bezpłatny. Organizatorem konferencji jest Oddział Terenowy PTM w Warszawie.

Patroni konferencji: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent m.st. Warszawy, Rektor Uniwersytetu Warszawskiego, Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny, Prezes Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów.

Partnerzy wydarzenia: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Wydział Biologii i Instytut Mikrobiologii Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Towarzystwo Mikrobiologów, American Society for Microbiology.

Program oraz szczegółowe informacje znajdują się na stronie konferencji.