„Spójrz w oczy przybysza – tam znajdziesz prawdę” mówią bohaterowie współczesnej polskiej sztuki. Co jednak możemy zrobić, jeśli nie wiemy, kto jest owym przybyszem? Jak przygotować się do przyjścia gości? Czy powinniśmy się ich bać? Mogą być przecież każdym… „List z daleka” to opowieść o czekaniu, które dotyczy nie tylko bohaterów sztuki, lecz w dużej mierze również nas samych.

Scenariusz i reżyseria: Paweł Leszkowicz.

Muzyka: Dominika Świątek, Krystian Czaja.

Obsada: Kinga Błażejewicz, Krystian Czaja, Grzegorz Gawlista, Gabriela Klimczak, Nina Putyńska, Bogumiła Radziszewska, Tomas Senda, Agnieszka Śnieżko.

Autorski spektakl dramatyczny Teatru Hybrydy UW „List z daleka” odbędzie się w dwóch terminach: 11 marca o godz. 20 w Teatrze Academia przy ul. 11 Listopada 22 w ramach IV Festiwalu Teatrów Studenckich START oraz 9 kwietnia o godz. 18 w Domu Kultury Włochy przy ul. Chrobrego 27 (wstęp wolny na oba spotkania).