W dwie kolejne środy lipca w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w sali im. S.B. Lindego, odbędą się „Lipcowe koncerty w BUW”.

Pierwszy koncert tegorocznego cyklu rozpocznie się 2 lipca o godz. 19.00. Będzie to część cyklu „BACH 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego”. Bachowskie kantaty BWV 76 „Die Himmel erzählen die Ehre Gottes” i BWV 167 „Ihr Menschen, rühmet Gottes Liebe” wykona zespół muzyki dawnej La Tempesta, pod kierunkiem Jakuba Burzyńskiego, z towarzyszeniem solistów – Julity Mirosławskiej (sopran), Joanny Motulewicz (mezzosopran), Wojciecha Parchema (tenor) i Artura Jandy (bas).

W trakcie spotkania Artur Barciś przeczyta fragmenty „Legend o muzycznych świętych”, autorstwa niemieckiego teoretyka i krytyka muzycznego Friedricha Wilhelma Marpurga, w tłumaczeniu Barbary Świderskiej.

Tydzień później – 9 lipca o godz. 18.00 – czeski lutnista Jan Čižmář ukaże różnorodność dawnych  instrumentów strunowych, grając na lutniach renesansowej i barokowej, teorbie, mandorze i gitarze barokowej. Będzie można usłyszeć dzieła kompozytorów z całej Europy i wiele interesujących informacji o prezentowanych instrumentach.

Bezpłatne wejściówki będą dostępne przy wejściu do biblioteki, na godzinę przed każdym koncertem (liczba miejsc ograniczona).