„Lingwistyka stosowana – co to takiego?” to tytuł konferencji poświęconej obecnemu stanowi i perspektywom rozwoju lingwistyki stosowanej.

Udział w dyskusji wezmą eksperci z Polski i z zagranicy, którzy stosują założenia lingwistyczne w pracy z terminologią specjalistyczną. Uniwersytet Warszawski reprezentować będą: dr hab. Przemysław Gębal, dr hab. Olpińska-Szkiełko, dr Łukasz Karpiński, dr Agnieszka Szarkowska, dr Monika Płużyczka.

Wspólny pierwszy panel poświęcony będzie nakreśleniu problematyki dziedziny. Kolejnych pięć paneli dotyczyć będzie konkretnych typów i działań użytkowych prezentujących stan badań Wydziału Lingwistyki Stosowanej na tle innych ośrodków akademickich i wdrożeniowych zajmujących się glottodydaktyką, zastosowaniami terminologicznymi oraz nowymi technologiami – badaniami okulograficznymi i badaniami nad deskrypcją głosu.

Konferencja odbędzie się 3 marca o godz. 16.00 w sali 1.007-1.008 na Wydziale Lingwistyki Stosowanej przy ulicy Dobrej 55.

Wstęp wolny.