„Lekarze na krańcu świata, czyli o polskich medykach na misjach zagranicznych” to tytuł wykładu online organizowanego przez Stowarzyszenie Polska Misja Medyczna, Uniwersyteckie Centrum Wolontariatu i Uniwersytet Otwarty UW.

Podczas wydarzenia poruszone zostaną m.in. takie zagadnienia, jak:

• jak wygląda świat, w którym dostęp do opieki medycznej jest luksusem, nieosiągalnym dla setek tysięcy osób,
  • jak żyją ludzie, dla których każdy dzień jest walką o przetrwanie, z powodu chorób, głodu i wojen,
  • z jakimi problemami musi się borykać lekarz pracujący w obozie uchodźców lub w afrykańskiej wiosce,
  • czy misje medyczne przyczyniają się do poprawy poziomu opieki medycznej w krajach dotkniętych kryzysami.

Spotkanie odbędzie się 27 maja 2021 roku o godz. 18.00. Transmisja wykładu zostanie zrealizowana za pośrednictwem serwisu YouTube.

Więcej informacji znajduje się na stronie Uniwersytetu Otwarty UW.