Na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja poświęcona tematyce uprzedzeń i braku tolerancji, m.in. w społeczności akademickiej. 11 stycznia w auli Dawnej Biblioteki UW przedstawiciele uczelni i innych instytucji naukowych będą rozmawiać o tym, czym przejawia się wrogość wobec osób postrzeganych jako tzw. „Obcy” i jak przeciwdziałać temu zjawisku.

W programie wydarzenia m.in. wykład prof. Michała Bilewicza zatytułowany „Uprzedzeni. O źródłach ksenofobii i jej konsekwencjach” oraz panel dyskusyjny „Społeczno – kulturowe źródła ksenofobii i możliwości jej ograniczania” z udziałem przedstawicieli nauki z całej Polski.

Inicjatorami konferencji są: Komisja Komunikacji i Odpowiedzialności Społecznej  (KioS)  Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, Instytut Problemów Współczesnej Cywilizacji im. Marka Dietricha oraz Uniwersytet Warszawski.

Konferencja odbędzie się 11 stycznia, w godz.11.00-16.00, w auli budynku Dawnej Biblioteki UW, przy ul. Krakowskie Przedmieście 26/28.

Więcej informacji oraz szczegółowy program wydarzenia.