To tytuł międzynarodowej konferencji organizowanej przez Uniwersytet Warszawski oraz Network on Humanitarian Action. Jej uczestnicy koncentrować się będą na identyfikacji głównych wyzwań w organizacji akcji humanitarnych z perspektywy prawa krajowego i międzynarodowego. Omówione zostaną takie zagadnienia jak: rzeczywistość współczesnych operacji ONZ, odpowiedzialność organizacji międzynarodowych (w tym Unii Afrykańskiej), rola grup terrorystycznych, kryzys migracyjny (IDP), kryzys na Haiti i Rohingya, wpływ zmian klimatycznych.

Wśród prelegentów znajdą się specjaliści z czołowych polskich uczelni, a także z Brukseli, Groningen, Bochum, Jerozolimy. Konferencja obejmuje także dialog obywatelski „Wyzwania humanitarne UE” z Androulla Kaminara (DG ECHO, Komisja Europejska) i Joostem Hermanem (prezes Network on Humanitarian Action).

Wydarzenie odbędzie się w dniach 6-7 grudnia w Collegium Politicum (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, aula Baszkiewicza).

Szczegółowe informacje>>