Uniwersytet Otwarty Uniwersytetu Warszawskiego organizuje „Łąkę czytelniczą” – wydarzenie kulturalno-literackie z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Podczas spotkania przedstawione zostaną fragmenty utworów wybitnych polskich i zagranicznych autorów: liryków, epików i dramaturgów. Czytać je będą pisarze, aktorzy i osoby ze społeczności UW. Utwory będą czytane w pięciu kategoriach tematycznych: Dramat na łące, Fantastyczna łąka, Zbrodnia na łące, Wyprawa na łąkę, Miłość na łące.

Ponadto wystąpi Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, który jest partnerem wydarzenia. Wykona on – premierowo na Uniwersytecie Warszawskim – cykl pieśni na chór i instrumenty na podstawie poematu Bolesława Leśmiana „Łąka”.

Spotkanie odbędzie się 24 kwietnia w godz. 18.00–21.00 w budynku UW przy ul. Dobrej 55. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych i bezpłatne.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.uo.uw.edu.pl.