Organizowany nieprzerwanie od prawie 60 lat wakacyjny kurs języka polskiego, od którego zaczęła się historia Polonicum, z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem nie tylko osób młodych i studentów, ale także ludzi dojrzałych, różnych profesji i narodowości. Kurs organizowany jest w sierpniu, trwa 4 tygodnie i bierze w nim udział zwykle około 200 osób z całego świata.

W czasie wakacyjnego kursu języka polskiego i kultury polskiej dla cudzoziemców chętni uczą się nie tylko języka, ale i gotowania polskich potraw, a pod okiem choreografa z uniwersyteckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka” ćwiczą poloneza. Pokaz tego tańca na zakończenie kursu jest zwieńczeniem trudu i przygody z językiem polskim i kulturą polską.

Inauguracja kursu odbyła się 2 sierpnia o godz. 9 w Auditorium Maximum na kampusie UW przy Krakowskim Przedmieściu 26/28. Pokaz poloneza będzie można zobaczyć 29 sierpnia o godz. 13.30 na kampusie głównym UW. Wstęp dla publiczności jest wolny.

Informacje o kursach prowadzonych przez Polonicum

www.polonicum.uw.edu.pl