Kolejne seminarium polsko-niemieckie będzie poświęcone tematowi „Kulturalne naczynia połączone?”. Uczestnicy spotkania dowiedzą się o promocji kultury polskiej w Niemczech i niemieckiej w Polsce, pracy Wydziału Kultury Ambasady Niemiec oraz poznają pracę i działalność niedawno zmarłego Karla Dedeciusa.

Gośćmi spotkania będą Fried Nielsen, radca minister, kierownik Wydziału Kultury Ambasady Niemiec w Warszawie oraz Marta Skłodowska, kurator projektu „Karl Dedecius. Literatura-Dialog-Europa”.

Prowadzącymi seminaria są Adam Krzemiński, autor artykułów dotyczących bieżących wydarzeń z życia politycznego, społecznego oraz kulturalnego Polski i Niemiec, redaktor i komentator tygodnika „Polityka” oraz współzałożyciel polsko-niemieckiego magazynu „Dialog” oraz dr hab. Waldemar Czachur, językoznawca, niemcoznawca, kierownik Zakładu Językoznawstwa Germańskiego w Instytucie Germanistyki UW.

Seminaria są otwarte dla wszystkich zainteresowanych poruszaną tematyką. Znajdują się też na liście fakultetów Uniwersytetu Warszawskiego (studenci mogą uzyskać zaliczenie).

Spotkanie „Kulturalne naczynia połączone?” odbędzie się 12 maja o godzinie 17.00 w siedzibie Polskiej Fundacji im. Roberta Schumana i będzie prowadzone w języku angielskim.