To międzywydziałowe konwersatorium powitalne „Matematyka i Informatyka witają Fizykę na Ochocie” z okazji przeniesienia Wydziału Fizyki z budynku przy ul. Hożej 69 do nowego budynku przy ul. Pasteura 5.

Wykłady i dyskusje odbędą się 15 stycznia o godz. 15:15 w sali 5440 w budynku Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki przy ul. Banacha 2.

Plan konwersatorium15:15 powitanie – prof. Andrzej Tarlecki, dziekan Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki oraz prof. Teresa Rząca-Urban, dziekan Wydziału Fizyki.
15:30 prof. Zygmunt Lalak, „Fizyka cząstek między zderzaczem a kosmosem”.
16:00 prof. Piotr Rybka, „Łatwe rozwiązanie trudnych równań, trudne rozwiązania łatwych i co to ma wspólnego z fizykami”.
16:30 dr hab. Rafał Demkowicz-Dobrzański, „Od detektorów fal grawitacyjnych  do odwzorowań całkowicie dodatnich i z powrotem”.
17:00-17:30 przerwa kawowa, cukry złożone.
17:30 prof. Piotr Sankowski, „Algorytmiczna złożoność sieci spełniających rozkład potęgowy”.
18:00 dr hab. Piotr Sułkowski, „O kwantowej teorii pola, M-teorii i węzłach”.
18:30 prof. Maciej Borodzik, „Kwantowe niezmienniki węzłów”.