W tym roku przypada 200. rocznica urodzin Ludwika Pasteura. Jego życie było drogą epokowych odkryć w chemii, biologii i medycynie, a jednocześnie przykładem niezwykłej intuicji i dociekliwości badawczej, a także ogromnej wytrwałości i determinacji.

Tegoroczny jubileusz to okazja do przybliżenia sylwetki i osiągnięć jednego z największych umysłów wszech czasów. Z tej okazji w Warszawie od 29 do 30 listopada odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „The last word belongs to microbes – Celebrating the 200th anniversary of the birth of Louis Pasteur”. W wydarzeniu wezmą udział naukowcy, eksperci o ugruntowanym dorobku w dziedzinach: mikrobiologii, biotechnologii, immunologii, a także medycyny ludzkiej i weterynaryjnej.

Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Biologii Uniwersytetu Warszawskiego, przy współpracy z wieloma uczelniami i instytucjami naukowo-badawczymi.

Pomysłodawcą konferencji i przewodniczącym komitetu organizacyjnego jest dr hab. Tomasz Jagielski, kierownik Zakładu Mikrobiologii Medycznej UW.

Patronat honorowy nad konferencją objął Ambasador Francji w Warszawie. Wydarzeniu patronują również m.in. Marszałek Senatu RP, Marszałek Województwa Mazowieckiego oraz Prezydent m.st. Warszawy.

Szczegóły dotyczące konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie internetowej wydarzenia – pasteur2022.com >>

Wydarzenie odbędzie się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.