Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego organizuje konferencję pt. „Uniwersytet Warszawski dla Ukrainy, Ukraina dla Warszawy”. Wydarzenie odbędzie się 11 marca w Sali Balowej Pałacu Tyszkiewiczów-Potockich przy Krakowskim Przedmieściu 32 w godz. 16.00-18.00.

Spotkanie otworzy prof. Alojzy Z. Nowak, rektor UW.

Gośćmi konferencji będą pochodzący z Ukrainy a działający na terenie Warszawy, przedstawiciele różnych organizacji i firm, m.in. z branży medycznej, dziennikarskiej, aktorskiej oraz mieszkaniowej i restauracyjnej.

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert skrzypcowy Viktorii Sazonovej, a ostatnim punktem programu będzie rozdanie świadectw ukończenia kursu języka polskiego, prowadzonego przez Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW.

Podczas konferencji uczestnicy i goście zapoznają się także z twórczością ukraińskich malarek – Dzvinki Kostyshyn oraz Olhi Bartysh.

Szczegółowy plan konferencji znajduje się na stronie wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events.