Konferencja Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU) to ogólnopolskie wydarzenie poświęcone tematyce zaangażowania środowiska akademickiego w promowanie zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności w programach kształcenia oraz rozwiązaniach zarządczych i organizacyjnych uczelni.

Organizatorem wydarzenia jest Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Konferencja odbędzie się 2 czerwca, w godz. 10.00-13.00 w siedzibie MFPiR.

Wydarzenie będzie także transmitowane na żywo na kanale YouTube MFPiR oraz na stronie MFPiR na Facebooku.

Podczas konferencji przypomniana zostanie historia Deklaracji Społecznej Odpowiedzialności Uczelni (SOU) i przedstawione zostaną efekty działania Grupy roboczej ds. SOU oraz dobre praktyki SOU zebrane w trzech katalogach dobrych praktyk publikowanych przez MFiPR od 2019 roku.

W czasie konferencji zaprezentowane zostaną również nowe uczelnie, które przystąpią do Deklaracji SOU.

Więcej informacji na temat konferencji, w tym program wydarzenia, znajduje się na stronie: https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zaproszenie-do-przystapienia-do-deklaracji-spolecznej-odpowiedzialnosci-uczelni