8 września (czwartek), w godz. 9.30–16.00, odbędzie się debata publiczna „Polska–ASEAN: ambitne partnerstwo w zmieniającym się świecie”.

W programie zaplanowano dwa panele dyskusyjne: „Gospodarka – nowe perspektywy współpracy dwustronnej” oraz „Edukacja – w poszukiwaniu efektywnej i innowacyjnej kooperacji”. Wezmą w nich udział m.in. naukowcy z Wydziału Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW: dr Barbara Kratiuk, dr hab. Jakub Zajączkowski, dr hab. Dorota Heidrich, dr Łukasz Gołota.

Obrady odbędą się w Sali Kolumnowej Sejmu RP (ul. Wiejska 4/6/8 w Warszawie). Organizatorzy zapewniają tłumaczenie symultaniczne na język angielski. Liczba miejsc jest ograniczona, a rejestracja obowiązkowa. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy do 2 września wysłać zgłoszenie pod adresem altanis(at)pism.pl.

Organizatorami debaty są: Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych UW, Polski Instytut Spraw Międzynarodowych, Sejm RP, Ministerstwo Spraw Zagranicznych.