Wydział Prawa i Administracji UW jest współorganizatorem konferencji zatytułowanej „Aktualne wyzwania prawa kosmicznego a bezpieczeństwo międzynarodowe”. Podczas wydarzenia odbędzie się uroczyste przekazanie prezydencji w Polskim Centrum Prawa Kosmicznego im. Manfreda Lachsa Katolickiemu Uniwersytetowi Lubelskiemu Jana Pawła II oraz przystąpienie do Centrum nowych członków: Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej.

Wykład inauguracyjny wygłosi ambasador Andrzej Misztal, przewodniczący Podkomitetu Prawnego Komitetu ds. Pokojowego Wykorzystania Przestrzeni Kosmicznej ONZ.

Konferencja odbędzie się 15 listopada (piątek) o godz. 10.00 w Collegium Iuridicum II (ul. Lipowa 4, aula A3).

Szczegółowe informacje >>