Certyfikacja biegłości językowej w kontekście kształcenia na uczelniach wyższych to główny temat międzynarodowej konferencji naukowo-dydaktycznej organizowanej przez Radę Koordynacyjną ds. Certyfikacji Biegłości Językowej oraz Szkołę Języków Obcych UW.

Wśród wątków, które zostaną poruszone podczas spotkania znajdą się:

• uniwersyteckie modele certyfikacji biegłości językowej,
  • Europejski System Opisu Kształcenia Językowego a konstruowanie testów certyfikacyjnych,
  • specyfika języka a certyfikacja jego biegłości,
  • badania nad rzetelnością i trafnością egzaminów certyfikacyjnych,
  • aspekt etyczny egzaminów certyfikacyjnych.

Wykłady plenarne wygłoszą: prof. dr hab. Hanna Komorowska (SWPS w Warszawie), prof. Constant Leug (King’s College w Londynie), dr hab. Iwona Janowska (UJ w Krakowie), dr hab. Waldemar Martyniuk (UJ w Krakowie).

Konferencja pt. „Kompetencje dla XXI wieku: certyfikacja biegłości językowej” odbędzie się w dn. 9-10 maja w siedzibie Wydziału Neofilologii UW (ul. Dobra 55).

Szczegółowe informacje>>