25 i 26 listopada na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się konferencja „Bułgarystyka – reinterpretacje”. To spotkanie bułgarystów, którzy pracując jako wykładowcy i lektorzy w zagranicznych uniwersytetach i akademiach, są symbolicznymi ambasadorami Bułgarii w świecie. Do Warszawy przyjedzie wielu bułgarystów z europejskich uczelni.

W Polsce kształci się prawdopodobnie największa liczba bułgarystów na świecie, którzy pracują aż na 6 uniwersytetach w kraju, badających bułgarską kulturę, historię, język, politykę, folklor. Na Uniwersytecie Warszawskim bułgarystyka funkcjonuje w obrębie Instytutu Slawistyki Zachodniej i Południowej, który w 2015 roku świętował jubileusz swojego stulecia – sama konferencja jest jedną z inicjatyw odnotowujących tę rocznicę.

W programie zaplanowano także międzynarodowy panel studencko-doktorancki. Studenci z całej Europy wezmą udział w spotkaniu na temat dobrych praktyk, spotkają się z przedsiębiorcami bułgarskimi pracującymi w Polsce.

Konferencję organizują Instytut Slawistyki Zachodniej i Południowej Uniwersytetu Warszawskiego i Ambasada Republiki Bułgarii w Polsce.

25 listopada konferencja odbędzie się w Pałacu Kazimierzowskim (Sala im. Brudzińskiego), a 26 listopada  – w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66 (sala 256).

Zobacz program konferencji.