Najbliższa konferencja programowa Narodowego Kongresu Nauki odbędzie się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim 29 i 30 marca. Uczestnicy porozmawiają o „Doskonałości edukacji akademickiej – jak przeorientować uczelnie na jakość kształcenia?”.

Najważniejszym tematem poruszanym w Lublinie będzie ocena jakości kształcenia w szkołach wyższych w tym proces akredytacji. Omawiana będzie też organizacja procesu kształcenia, porównywalność polskich dyplomów ukończenia uczelni na poszczególnych poziomach kształcenia z dyplomami innych krajów. Przewidziano też dyskusję o doskonałości kształcenia z punktu widzenia studentów oraz o poziomie kandydatów na studia.

Sesję dotyczącą „Metod doboru i kryteriów kwalifikacji kandydatów na studia” poprowadzi prof. Jolanta Choińska-Mika, prorektor UW ds. studentów i jakości kształcenia.

W konferencji, jako prelegenci, wezmą również udział m.in. naukowcy z Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki UW: prof. Krzysztof Diks, przewodniczący Polskiej Komisji Akredytacyjnej oraz prof. Zbigniew Marciniak, wiceprzewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Rejestracja na konferencję została już zamknięta. Transmisję online z Lublina można będzie obejrzeć na stronie NKN.