Od stu lat na Uniwersytecie Warszawskim i Politechnice Warszawskiej zajęcia są prowadzone w języku polskim. Z tej okazji odbędzie się koncert, którego organizatorem – poza Uniwersytetem Warszawskim i Politechniką Warszawską – jest m.in. Kancelaria Prezydenta RP, Narodowe Centrum Kultury oraz Rada Języka Polskiego. Na koncercie wystąpią: Kasia Nosowska, Patrycja Markowska, Czesław Mozil, Wojtek Mazolewski Quintet, Organek, Babu Król (Budyń, Bajzel), The Dumplings, Kasia Stankiewicz, Ewa Prus, Leniwiec, Art Color Ballet oraz Orkiestra Rozrywkowa Politechniki Warszawskiej The Engineers Band wraz z młodymi solistami: Sergiuszem Bieniasem, Kingą Compą, Karoliną Jankowską, Eweliną Pałasz i Mariuszem Wawrzyńczykiem.

Spotkanie będzie transmitowane w TVP Kultura.

Zaproszenia są już niedostępne.

Koncert odbędzie się 19 lutego o godz. 18 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.