To kolejny koncert cyklu „BACH 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego”.

Tym razem w uniwersyteckim cyklu wystąpi Wrocławska Orkiestra Barokowa, która od chwili powstania w 2006 r. stała się jednym z najbardziej cenionych polskich zespołów instrumentów historycznych. Wrocławscy muzycy wykonają trzy kantaty wielkanocne: „Halt im Gedächtnis Jesum Christ” BWV 67, „Ihr werdet weinen und heulen” BWV 103 oraz „Ein Herz, das seinen Jesum lebend weiß” BWV 134.

Koncert organizowany jest przez Biuro Promocji UW we współpracy z Instytutem Muzykologii UW i Fundacją Uniwersytetu Warszawskiego, pod patronatem medialnym Programu 2 Polskiego Radia. Koncerty cyklu „BACH 200 UW” w latach 2013–2015 odbywają się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Bezpłatne wejściówki są dostępne na godzinę przed koncertem.

Koncert odbędzie się 12 kwietnia o godz. 19 w Sali Kolumnowej Wydziału Historycznego UW (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Wykonawcy: Marzena Michałowska i Aleksandra Lewandowska – sopran, David Erler i Piotr Olech – alt, Karol Kozłowski i Georg Poplutz – tenor, Stephan MacLeod i Hugo Oliveira – bas, Wrocławska Orkiestra Barokowa, Jarosław Thiel – dyrygent.