22 października odbędzie się koncert Chóru Akademickiego UW, w repertuarze którego znajdą się m.in. kompozycje Dmitrija Bortniańskiego, Mikołaja Dyleckiego, Pawła Czesnokowa i Siergieja Rachmaninowa.

Wydarzenie poświęcone będzie pamięci prof. Barbary Dąb-Kalinowskiej.

Koncert odbędzie się w auli im. A. Mickiewicza, w Auditorium Maximum UW na kampusie Uniwersytetu Warszawskiego przy Krakowskim Przedmieściu 26/28.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.30. Wstęp możliwy jest tylko za okazaniem bezpłatnego biletu.

Więcej informacji znajduje się pod adresem: https://www.chor.uw.edu.pl

Prof. Barbara Dąb-Kalinowska

Polska historyk sztuki, bizantynolog, badaczka sztuki średniowiecznej i kultu obrazów. Była przede wszystkim wybitną znawczynią sztuki ruskiej i rosyjskiej. Jako pierwsza w Polsce i jedna z pierwszych osób na świecie podjęła się badań nad późnym malarstwem ikonowym, a zwłaszcza jego teorią. Związana zawodowo – od 1960 do 2008 roku – z Instytutem Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Wychowała wielu uczniów.