3 grudnia (sobota) o godz. 19.00 w kościele Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim w Warszawie odbędzie się koncert z okazji jubileuszu stulecia Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego.

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego jest jednym z najstarszych zespołów akademickich w Polsce. Jego historia rozpoczęła się w 1921 roku, z chwilą założenia przy UW Akademickiego Koła Muzycznego. W swojej historii Chór zdobył wiele prestiżowych nagród, w tym m.in. nagrodę Fryderyka w kategorii Najwybitniejsze nagranie muzyki polskiej.

Chór pod dyrekcją Iriny Bogdanovich wraz z Płocką Orkiestrą Symfoniczną im. Witolda Lutosławskiego wykona Nieszpory KV 339 W. A. Mozarta i Glorię FP 177 F. Poulenca.

Wstęp na koncert jest wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie przybycia do 1 grudnia.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie wydarzenia na Facebooku >>