To ostatni w tym roku koncert „Bach 200 UW – 200 kantat Bacha na 200-lecie Uniwersytetu Warszawskiego”, a zarazem LXXIX koncert cyklu „Wielka Muzyka w Małej Auli”. Wystąpi Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej z towarzyszeniem orkiestry barokowej Ensemble Hyacinthus i solistów – Jana Jakuba Monowida (kontratenor), Aleksandra Kunacha (tenor) i Tomasza Piętaka (bas), pod dyrekcją Dariusza Zimnickiego. Usłyszymy kantaty BWV 45 „Es ist dir gesagt, Mensch, was gut ist”, BWV 46 „Schauet doch und sehet, obirgendein Schmerz sei” oraz BWV 142 „Uns ist ein Kind geboren”.

Koncert organizowany jest przez Fundację Uniwersytetu Warszawskiego oraz Biuro Promocji UW we współpracy z Politechniką Warszawską i Instytutem Muzykologii UW, pod patronatem medialnym Programu 2 Polskiego Radia.

Koncerty cyklu „BACH 200 UW” w latach 2013–2015 odbywają się dzięki wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Koncert odbędzie się 13 listopada o godz. 19 w Małej Auli Politechniki Warszawskiej (Gmach Główny przy Placu Politechniki 1).

Wstęp na koncert jest wolny.