Z okazji jubileuszu powstania nowego gmachu Biblioteki Uniwersyteckiej na Powiślu odbędzie się koncert „Amor vincit”. Trzy zespoły: Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, Varsoviae Regii Cantores oraz Chór Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wraz z solistami: Joanną Gontarz (mezzosopran) i Krzysztofem Chalimoniukiem (baryton) z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina wykonają utwór „Amor vincit” wg kompozycji Miłosza Bembinowa. Dyrygować będzie Irina Bogdanovich. Muzykę poprzedzi poetycko-literackie wprowadzenie w wykonaniu Anny Nehrebeckiej-Byczewskiej, profesora Jerzego Bralczyka i Krystiana Modzelewskiego.

Wstęp jest wolny. Bezpłatne wejściówki dostępne są w Biurze Promocji UW (ul. Krakowskie Przedmieście 26/28, Pałac Kazimierzowski, pok. 8, w godz. 9-16), w Oddziale Promocji Wystaw i Współpracy BUW (ul. Dobra 56/66, pok. 251, w godz. 9-16) oraz na godzinę przed koncertem.

Koncert odbędzie się 14 grudnia o godz.18 w holu katalogowym Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie przy ul. Dobrej 56/66.

Koncertowi towarzyszy wystawa „Reminiscencje – 15 lat Biblioteki Uniwersyteckiej. Plakaty i fotografie”. Można ją oglądać w dniach 14 grudnia 2014 r. – 29 stycznia 2015 r. w BUW-ie, w galerii pod Wielkim Świetlikiem oraz Foyer przed Gabinetem Rękopisów.