Centrum Pozasądowego Rozwiązywania Sporów przy Wydziale Prawa i Administracji UW organizuje szkolenie dla pracowników UW dotyczące komunikacji w rozwiązywaniu problemów z uwzględnieniem różnic kulturowych.

Szkolenie odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom 6 i 7 września 2021 r., w godz. 9:00 – 12:00.

Podczas interaktywnych warsztatów uczestnicy:

∙ poznają różne style komunikacji;
∙ nauczą się diagnozować bariery komunikacyjne;
∙ poznają możliwe różnice interpretacji oraz przykłady nieporozumień międzykulturowych;
∙ poznają podstawowe techniki efektywnej komunikacji oraz możliwe strategie działania w konflikcie;
∙ dowiedzą się, jaki wpływ ma kultura na podejście do komunikacji i konfliktu.

Szkolenie poprowadzi dr Aleksandra Winiarska, socjolog, absolwentka Studium Stosunków Międzykulturowych na Wydziale Orientalistycznym UW. Adiunkt w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Trenerka z zakresu komunikacji i rozwiązywania konfliktów. Mediatorka z wieloletnim doświadczeniem, wpisana na listę Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy WPiA UW. Jej zainteresowania naukowe obejmują m.in. relacje społeczne oraz procesy integracji w kontekście migracji.

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach powinny zarejestrować się do 2 września.

Liczba miejsc jest ograniczona, o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Więcej informacji o zapisach