W każdy lipcowy wtorek oraz pierwszy wtorek sierpnia w ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej wyświetlane będą filmy. Pierwsza projekcja odbędzie się 1 lipca o godz. 21.00. Każdą poprzedzać będzie prelekcja, w której udział wezmą wykładowcy akademiccy. Spotkania poświęcone będą różnorodności świata, w szczególności stereotypom na temat obcokrajowców i sposobom poznawania nowych kultur.

Repertuar

1 lipca – „Dokąd teraz?”, reż. Nadine Labaki, 2011

Trochę dramatu i trochę komedii w francusko-włosko-libańsko-egipskim filmie, który opowiada historię miasteczka, będącego na skraju konfliktu etnicznego. Aby powstrzymać przelew krwi, mieszkające w nim kobiety biorą sprawy w swoje ręce.

Prelekcję przed pokazem pt. „Otwarci na świat” wygłosi dr Tomasz Wites z Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych. Doktor specjalizuje się w geografii regionalnej, obserwacje terenowe prowadził w 40 państwach świata.

8 lipca  – „Buntownik bez powodu”, reż. Nicholas Ray, 1955

15 lipca  – „Babcia Gandzia”, reż.  Jerome Enrico, 2012

22 lipca  – „Soul Kitchen”, reż.  Fatih Akin, 2009

29 lipca  – „Car”, reż. Paweł Łungin, 2009

5 sierpnia  – „Whisky dla Aniołów”, reż. Ken Loach, 2012. (początek godz. 20.30).

Wstęp wolny. Organizatorem spotkań jest Uniwersytet Otwarty UW. Więcej informacji znajduje się na stronie www.uo.uw.edu.pl.