Z okazji Dnia Ziemi 2018 Uniwersyteckie Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem, Uniwersytecki Ośrodek Transferu Technologii i Ambasada USA w Warszawie organizują wykład dr. Thomasa H. Culhane z Uniwersytetu Południowej Florydy pt. „Kick-starting a green economy (How to incubate ideas that can improve our „triple bottom lines” (social, environmental, or ecological and financial) and how to put it all together through systems thinking)”.

Dr T.H. Culhane jest wykładowcą w Patel College of Global Sustainability na University of South Florida, USA; współzałożycielem Solar CITIES Inc., organizacji non-profit wspomagającej społeczności miejskie we wprowadzaniu technologii opartych na korzystaniu z energii odnawialnych i redukcji odpadów; członkiem the National Geographic Emerging Explorer Program.

Wykład (w języku angielskim) odbędzie się 24 kwietnia w godz. 12–14 w Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Banacha 2 c w sali 1130. Wstęp wolny.