Największe studenckie święto w Polsce – jUWenalia – w tym roku odbędzie się 9, 10 i 24 maja. Zagrają Dawid Podsiadło, Strachy Na Lachy, Kult i Kamil Bednarek.

JUWenalia organizowane przez Samorząd Studentów Uniwersytetu Warszawskiego, co roku przyciągają nie tylko studentów, chcących rozluźnić się przed zbliżającą się letnią sesją, ale również mieszkańców Warszawy. Majowe święto studentów to okazja do pobujania się przy dźwiękach polskiej muzyki w doborowym towarzystwie. Wydarzenie promuje młodych artystów.

Wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia zbudowane zostanie miasteczko akademickie – od pomnika Kopernika aż do placu przy Kościele Wizytek. Motywem przewodnim tegorocznej imprezy jest miasto, a konkretniej – Warszawa. Będzie można poznać historię stolicy, związane z nią legendy, gwarę i kulinaria. Na zainteresowanych będą czekać rozmaite atrakcje, gry i zabawy, a także możliwość wyrażenia swojej artystycznej duszy na muralach i w trakcie warsztatów.

Harmonogram koncertów

9 maja, Duży Dziedziniec UW, wstęp wolny

16.30 The Unicorns
Marne Szanse