Autorefleksja na temat własnego języka muzycznego stanowi fascynującą perspektywę widzenia twórczości, która może stanowić ujęcie komplementarne w stosunku do analiz muzykologicznych. Na konferencji z okazji obchodów 70-lecia Związku Kompozytorów Polskich „Język muzyczny współczesnych kompozytorów polskich: autorefleksje” muzykolodzy przedstawią opracowania własnych wypowiedzi kompozytorów o ich języku muzycznym/warsztacie twórczym. Kompozytorzy będą wystąpienia muzykologów komentować i uzupełniać. Niektórzy kompozytorzy wystąpią samodzielnie.

Organizatorzy: Instytut Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC oraz Polskie Towarzystwo Analizy Muzycznej. Wydarzenie towarzyszy Festiwalowi „Warszawska Jesień”. Konferencja odbędzie się w języku polskim z tłumaczeniem symultanicznym na język angielski.

Konferencja odbędzie się 25-26 września w godz.10.30-16.00 w sali im. Samuela Bogumiła Lindego w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej 56/66. Wstęp wolny.