Kolejnym gościem audycji z cyklu „Jestem z UW” będzie dr hab. Iwona Luba.

Dr hab. Iwona Luba uzyskała tytuł doktora nauk humanistycznych oraz habilitację na podstawie pracy pod tytułem Duch romantyzmu i modernizacja. Sztuka oficjalna Drugiej Rzeczypospolitej. Była pracownikiem Muzeum Narodowego w Warszawie, Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Obecnie jest kierownikiem Zakładu Historii Sztuki i Kultury Nowoczesnej Instytutu Historii Sztuki UW. Naukowo interesuje się sztuką polską i europejską XIX i XX wieku. Jest autorką publikacji naukowych oraz książek. Wydała, między innymi: Berlin. Szalone lata dwudzieste. Życie nocne i sztuka,  Dialog nowoczesności z tradycją,Malarstwo polskie dwudziestolecia międzywojennego, Duch romantyzmu i modernizacja. Sztuka oficjalna Drugiej Rzeczypospolitej. Dr hab. Iwona Luba była stypendystką Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundacji Lanckorońskich.

Wywiad poprowadzi redaktor Maciej Kwiek, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW, który co miesiąc rozmawia ze znanymi absolwentami UW. Od swoich gości wydobywa nieznane szerszej publiczności historie związane ze studiowaniem na Uniwersytecie Warszawskim.

Emisja wywiadu odbędzie się 6 kwietnia między godz. 10.00 a 10.30 w Akademickim Radiu Kampus na 97,1 FM.

klubabsolwentow.uw.edu.pl