„Jakość polskiej demokracji. Bilans dwudziestolecia Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej” to tytuł ogólnopolskiej konferencji, która odbędzie się na Uniwersytecie Warszawskim. Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w Sali Senatu Pałacu Kazimierzowskiego na kampusie głównym UW (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Podczas konferencji odbędą się trzy sesje:

• Rzeczpospolita Polska – państwo demokracji i konstytucji (zasady i aksjologia),
  • Stosowanie konstytucji RP,
  • Ugrupowania polityczne wobec zobowiązań ustrojowych trzeciej rzeczypospolitej.

W panelu dyskusyjnym „Konstytucyjne wizje – konstytucyjne realia”, który rozpocznie się o godz. 16.30, wezmą udział prezydent Aleksander Kwaśniewski; dr Borys Budka poseł na Sejm RP, były minister sprawiedliwości; dr Paweł Kowal były wiceminister spraw zagranicznych.

Organizatorem konferencji jest Wydział Nauk Politycznych i Studiów Międzynarodowych. Wstęp wolny.

Program konferencji znajduje się na stronie WNPiSM